21 Mart 2014 Cuma 12:43
2850 Okunma
Şevket Can, Yeni Mahallede Gönüllere Sevgi Saçtı

Şevket Can aşkıyla Yeni Mahallede sokaklara akan binlerce kişi ‘Hizmete, huzura ve kardeşliğe devam” dedi. Mahalle yürüyüşleri kapsamında en son olarak Yeni Mahallede yürüyen Şevket Can, yoğun ilgi ve destek gördü. Türk Bayrakları, Üç Hilalli Bayraklar, Burhanettin Kocamaz ve Şevket Can posterleri ile süslenen Yeni Mahallede yürüyen Şevket Can’a mahalleliler eşlik ederek, birlikte yürüdüler. Mahalle sakinleriyle kucaklaşan Şevket Can’ı mahalle sakinleri evlerinin önünde bekleyerek, kucaklayıp, sarıldılar. Şevket Can’la birlikte kol kola yürüyen Mahalleliler, açık desteklerini ifade ederek, bol bol fotoğraf çektirdiler. Yeni Mahallenin dile geldiği yürüyüşteki sevgi seli görülmeye değerdi. Yürüyüşün ardından gazetecilere açıklama yapan Şevket Can, Tarsus’un nereden nereye geldiğini anlattı.

Şevket Can, “Tarsus o kirli ve karanlık günlerinden bizim dönemimizde yapılan hizmetler ve eserler ile kurtuldu. Tarsus’un tamamına yakınının kanalizasyon, içme suyu hatları ve yağmur suyu hatlarının yapılması, Atıksu arıtma tesisi, içme suyu arıtma tesisi, Yollar, caddeler, bulvarlar, parklar, Spor sahaları, Çay bahçeleri, belediye ekmek fırını, düğün salonları, Belediye hizmet alanı, baraj piknik alanı, hayvanat bahçesi, derelerin ıslah edilmesi, köprüler, kapalı ve açık semt pazarları, Köylü pazarı, otogar, otobüs işletmesi, Kırkaşık bedesteninin düzenlenmesi, Açıkhava gösteri merkezi, okuma salonu, yaşam boyu gençlik merkezi, Sanat galerisi, şehir parklarının yenilenmesi, toplu konutlar, Demiryolu ihata duvarları, camiler, mezarlıkların yenilenerek park görünümüne kavuşturulması, butik otel, şehir oteli, Yeni mezbahanenin yapılması ,Ve ön önemlisi Tarsus ta 20 yıldır süren huzur ve güven ortamı. Yapılanların hepsini tek tek anlatmaya inanın zaman yetmez.”dedi.

-HALKIMIZ 20 YILDIR HİZMETLERİMİZİ TAKDİR EDİYOR

Yapılan tüm hizmetlerin Tarsus halkı için yeterli olmadığını vurgulayan Şevket Can,”Tarsuslu her şeyin en iyisine layıktır düşüncesi ile yeni hizmetler ve projelerimizi gerçekleştirmek ve geçmişte yapılanları korumak adına Tarsus halkından destek istiyoruz. Zaten yapılanları 20 yıldır Tarsus halkı takdir etmektedir. Tarsus halkı bize güvendi, bizde bu güveni boşa çıkarmamak için gece gündüz demeden çalıştık. Allahın izni ile de 30 Marttan sonra da çalışmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum. Tarsus, 45 mahallesi 129 köyü ve 5 beldesi ile toplam 318.615 nüfusa ve 10.000 yıllık tarihi geçmişe sahip bir şehirdir. Bilindiği gibi Yeni Büyükşehir Belediye kanunu ile mersin İli sınırları içerisindeki tüm köylerin ve beldelerin tüzel kişilikleri kaldırılmaktadır. Tüzel kişilikleri kaldırılan 129 köy ve 5 belde mahalle olarak Tarsus a bağlanmaktadır.”dedi.

-TARSUS İÇİN, MERSİN BÜYÜKŞEHİR ÇOK ÖNEMLİ

Tarsus’a hizmetlerin gelmesi için Mersin Büyük Şehir’in önemine vurgu yapan Şevket Can, “Yeni yasa ile belediyemizin vatandaşlara vermekte olduğu hizmetler de yeniden belirlenmiştir. Belediyemizin su, kanalizasyon, itfaiye, hal, mezarlık, şehir içerisindeki topla taşıma, evsel atıkların depolanması, köy merkezlerinin ilaçlanması, şehirlerarası yolcu taşıma terminalleri ve mezbahane hizmetleri ile ilgili tüm sorumluluk ve görevler Büyükşehir Belediyesine devredilmektedir. Bu nedenle Mersin büyükşehir belediyesi bizim için çok ama çok önemlidir. Tarsus ta hizmetlerin devam etmesi ve yeni yeni projelerin gerçekleştirilmesi için Mersin Büyükşehir belediyesinin Tarsuslu biri tarafından yönetilmesi bizim için adeta bir zorunluluktur. Bu hususu tüm Tarsuslu hemşehrilerimizin çok iyi bilmesi ve yeni dönemde büyükşehir belediyesinin ne kadar önemli olduğunu anlaması ve tüm vatandaşlarımıza anlatması gerekmektedir. Her şeyden önce Mersin büyükşehir belediyesinin Tarsuslu bir başkan tarafından yönetilmesi, bu kişinin de 20 yıldır Tarsus a gönül vermiş, hizmet etmiş, Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz olması, tüm Tarsus halkına gurur kaynağı olacağı gibi, büyükşehir belediyesi bütçesinden Tarsus a ayrılacak kaynaklarla yeni yeni projelerin hayata geçirileceği hususu çok iyi bilinmelidir. Gerek yaptığımız gerekse biraz sonra belirteceğim ve yapmayı planladığımız projelerimizden de anlaşılacağı gibi Biz Tarsus’u mahalle mahalle, cadde cadde sokak sokak hatta ev ev biliyoruz. Hangi sokağın, hangi vatandaşımızın ne derdi var biliyoruz. Biz var olan sorunları, biraz sonra açıklayacağımız ve  tamamı gerçekleştirilebilecek projelerle çözmek için,  projelerimizle geliyoruz. Biz, şehrimizdeki kardeşliğin devamı için, tüm Tarsus ta yaşayanların huzur ve selametinin devam etmesi için, Şehrimizin daha da güzelleşmesi ve köylerimizin şehirleşmesi için bu göreve talip olduk. Sizlerin ve Tarsus Halkının desteği ve yaklaşık 20 yıllık belediyecilik tecrübemizle bunun altından kalkacağımıza hiçbir şüphem yoktur.” şeklinde konuştu.
Son Güncelleme: 24.03.2014 13:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yeni mahalle 2014-03-21 16:15:21

yeni mahalle tarihi boyunca bu kadar güzel bir yürüyüş görmemiştir. eminim burhanettin başkan da kıskanmıştır. ama kimse merak etmesin tüm tarsus el ele gönül gönüle verip tarsusa şevket can ı mersine de burhanettin kocamazı başkan yapacaktır. özellikle de tüm tarsusluların partili partisiz sağcısı solcusu bir olup mersine tarsuslu bir başkanı, kocamazı seçmelidir. tarsus için bu çok önemlidir.

banner241

banner183