13 Haziran 2013 Perşembe 20:14
2405 Okunma
MHP’li Tekin Çelik, Tarsus Belediye Başkanlığına Resmen A. Adayıyım Dedi

Çelik yaptığı açıklamada; Çok muhterem ilçe başkanım ve yönetim kurulu üyelerim, çok muhterem Gülek Belde Başkanım, değerli yönetim kurulu üyelerim, muhterem belediye ve il genel meclisi üyelerimiz, partimizin her kademesinde görev yapmış muhterem dava arkadaşlarım, sivil toplum kuruluşlarının çok değerli başkan ve yöneticileri, canımdan çok sevdiğim hayat arkadaşım ve sevgili çocuklarım, basınımızın çok değerli temsilcileri; Sözlerime başlarken bugün bu mekanda bizi kabul eden başta ilçe başkanımız olmak üzere, yönetimdeki arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyor, davetimize icabet eden siz değerli dostlarımızı selamların en güzeli olan Allah'ın selamıyla selamlıyorum. Allah'ın rahmeti, bereketi, selameti üzerinize olsun. Hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Bugün burada bizim için ve partimiz için çok önemli saydığımız aday adaylığımızı açıklamak üzere toplandık. Hayırlı bir işe soyunduk. Uzun zamandan beri basına, meslek odalarımıza, muhtarlarımıza, parti yöneticilerimize, eski başkanlarımıza, esnafa, dostlara velhasıl her kapıyı çaldık, çalıyoruz, çalacağız. İş belli bir olgunluğa ulaştı. Daha önce aday adaylığımızı hem ilçe başkanım, hem yöneticilerimiz ve hem de Tarsus kamuoyuyla paylaşmıştım. Ama bu çatı altında ilk defa resmi olarak Tarsus'a, beldelerimize ve köylerimize hizmet etmek için adayım diyorum. Bunu sizlerle paylaşmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Aslında bugün kararım farklıydı. Ailemle beraber yönetim kurulunu ziyaret edecektik. Ancak daha sonra aday adayı çokluğunu da düşünerek sizleri rahatsız etmektense, aday adaylığımızı da paylaşalım istedik.

Gülekte üç dönemdir Belediye Başkanlığı yapıyorum. Üç hilalli bayrağı 14 yılı aşkın bir süredir Gülek semalarında dalgalandırdığım için çok ama çok mutluyum, gururluyum. Çok kıt imkanlarla çalıştığımız halde 2008 yılında ölü deniz gibi imkanları çok geniş olan bir belediye başkanıyla beraber yılın belde belediye başkanı seçilmem benim için ayrı bir onur. Son dönemde % 68 gibi bir oyla seçilmiş olmayı çok önemsiyorum. Birileri bizi küçümsese de biz bu işi yapacağımızı zaten ortaya koyduk. Hem de en iyisini yaptık. Biz, bu şehirde kafa kafaya vererek bu işin altından kalkacağımıza yürekten inanıyoruz. Belde ve köyleri küçümser bir tavrı hiçbir zaman kabul etmemiz mümkün değil. Köylerde ve beldelerde her ne kadar yoğun nüfus yoksa da her köyün ve beldenin şehirle çok yoğun bağlantısı olduğunu söylememiz gerekir. Örnek olarak Gülekte 3000 nüfus varsa, Tarsus şehir merkezinde yaşayan Gülekli'nin sayısı 25-30 bin civarındadır. Sadece Gülek değil bütün köylerin ve beldelerin durumları da aynıdır. Onun için köyleri ve beldeleri dışlamak bizim anlayışımıza terstir. Çünkü köylü Atatürk'ün dediği gibi bu milletin efendisidir.

Aday adayı arkadaşlarımın hepsi birbirinden değerli insanlar. İlk günden beri söylüyorum. Aday gösterilmesem de üzülmem. Kim aday olursa, arkasında, yanında yürümekten şeref duyarım. Ama, şunu vurgulamak istiyorum. 14 yılı aşkın bir süredir karar veren konumda oldum. 14 yıldır uygulamanın içinden geliyorum. O halde, bütün aday adaylarımızdan bir adım öndeyim diyorum. Bunu sadece ben değil, Tarsus söylüyor. Eşim öğretmen emeklisi, ben 22 yıl öğretmenlik ve yöneticilik yaptım. İki çocuğumuz tıp doktoru, bir çocuğumuz evimizin gülü. Dolayısıyla çok yoğun bir çevremizin olduğunu belirtiyor ve taktiri Tarsus kamuoyuna bırakıyorum.

Gülek'te ilk aday olduğumda şöyle demiştim. Bürokraside edindiğim tecrübeler ışığında size hizmet etmek istiyorum. Öyle de olduğuna inanıyorum. Çünkü 14 yılda Gülek beldesine çok ciddi katkılarımız oldu.

Şimdi de diyorum ki ; ben belediyeci bir ailenin çocuğuyum. Malum babamız 5 dönem Gülekte belediye başkanlığı yaptı. Doğruluk timsali bir insandı. 6. Dönem Milliyetçi Hareket Partisine geçirdik. Rozetini rahmetli başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ taktı. Gülekte seçimi kazanamadı ama, 94 yılında Tarsus seçiminin kazanılmasında çok önemli katkısı olduğuna inanıyor ve onu rahmetle, minnetle anıyorum. Makamı cennet olsun.

Büyükşehir yasasıyla Gülek de mahalleye dönüşüyor. Allahın izniyle Büyükşehir belediyesini alacak güçteyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar malum. Ateş çemberinden geçiyoruz. Bugün seçim olsa, bu milletin oy vermek istediği parti Milliyetçi Hareket Partisidir. Adaylık konusunda çok büyük hatalar yapılmazsa, büyükşehirle beraber Tarsus'u da, bütün ilçeleri de Milliyetçi Hareket Partisinin çok değerli adayları rahatlıkla kazanır. Yönettiğimiz ilçelerdeki belediye başkanlarımızın çok başarılı olmaları işimizi kolaylaştırmaktadır. Türkiye'nin genel siyasetinde de ülkeyi yönetenler çok ciddi hatalar yapmaktalar. Bunlar bu yüce millete çok iyi anlatılmalıdır. Barzaniyle ilişkiler, açılım denen yıkım süreci, İsrail'le ilişkiler, Türk Amerikan ilişkileri, Suriye çıkmazı, komşularla yaşanan problemler, bağımsız yargı yerine AKP nin yargısı ve daha neler neler. Milliyetçi Hareket Partisinden Adana Büyükşehir belediye başkanı olan Aytaç DURAK'a yapılanlar hangi adalet anlayışıyla izah edilebilir. Berat etmesine rağmen Aytaç DURAK hala açıktadır. Ama Kızıltepe ve Van belediye başkanları KCK davalarından berat ettirilmiş, aynı gün görevlerine iadeleri sağlanmıştır. Bu kararlar hiçbir vicdana sığmaz.

Türkiye'de iç ve dış borçlar 10 yılda üç katına çıkmıştır. Ülkemiz bölünme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İşçi, memur, emekli, çiftçi velhasıl belli bir grup hariç milletimiz çok zor durumdadır. Bunlar bu millete çok iyi anlatılmalıdır.

Onun için diyorum ki, tecrübe kolay kazanılmıyor. Ülkemizin zaman kaybına tahammülü yok. Üç hilalli bayrak, beşinci dönem de Tarsus semalarında dalgalanmalı, Tarsus'ta huzur bozulmamalıdır. Tarsus'taki huzur Milliyetçi Hareket Partisi tarafından şehrin yönetilmesiyle alakalıdır. Şehrin yönetiminde bu güne kadar emeği geçen ilçe yöneticilerimize, belediye başkanımıza ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.

Bizim idarecilik anlayışımız, güler yüzlü, kimseyi kırmadan, hoşgörülü hizmet ederek bu günlere geldik. İstişare ederek aynı yolu yürümeye devam edeceğiz. Sıkmadık el, varmadık köy, belde bırakmayacak, kimseyi ayırmadan hizmet edeceğiz. Nasıl Gülek ve Karboğazını cazibe merkezi yaptıysak, Tarsus'ta da başarılı olacağımızdan eminim. Ortaya koyacağımız projelerimizle Tarsus üzerindeki ölü toprağını kaldıracağız.
Ekonominin yeniden hareket kazanmasında belediye lokomotiflik yapacak, turizm, tarım, küçük ve orta ölçekli sanayinin Tarsus'ta yeniden hayat bulması için bütün tedbirleri alacağız. Tarsus yeniden Çukurova'nın önemli bir merkezi olacak. Bunu yapacak gücümüz, kudretimiz, bilgi ve birikimimiz var. Gülek'teki
projelerimiz, çok önemli projelerdir. Karboğazı kayak merkezi projesi bize aittir. Projede geldiğimiz nokta çok önemli. Proje bittiğinde Tarsus ve yöresine iş olacak, aş olacak. Boğazpınar köyünden Gülek'e gelen içme suyu projesi Gülek'te 100 yıl ihtiyacı karşılayacak büyüklükte. Modern şehircilik uygulamalarımız ise ortadadır.

Bu seçimde bütün Tarsus'la beraber partimizin küskünlerini bu çatının altında yeniden toplamamız gerekiyor. Yapacağımız ziyaret ve görüşmelerle kafalarına ve kalplerine yeniden gireceğiz ve onları burada yeniden misafir edeceğiz.

Referansımız bilge liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ, genel merkez yöneticilerimiz, il ve ilçe yöneticilerimiz, aynı çatı altında olmaktan şeref duyduğum partimizin yan kuruluşları, çok değerli partililerimiz ve Tarsuslu hemşerilerimizdir. Sloganımız " Amacımız Toroslardan Akdeniz'e Tarsus'un bütününe hizmet." Allah'ın izni ve yardımıyla iddialıyız, bunu yapacak güç ve kuvvetteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar, sevgiler sunuyor, hepinizi Allaha emanet ediyor, Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum ve son söz NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Son Güncelleme: 13.06.2013 20:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
G-K 2013-06-14 01:12:50

allah yolunu açık etsin başkan...

Avatar
ATEŞ/BİNGÖL 2013-06-15 16:04:54

sevgi̇li̇ başkanim adayligin tüm tarsus i̇çi̇n hayirlar geti̇rmesi̇ni̇ temenni̇ edi̇yorum. sen kalbi̇ yüreği̇ güzel i̇nsansin tarsus beledi̇ye başkanliğinada layik ki̇şi̇si̇n allah yolunu açik etsi̇n.ateş/bi̇ngöl

banner241

banner183