11 Ocak 2013 Cuma 13:44
1779 Okunma
MHP İl Başkanı Tat Tarsus’ta Oda Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Oda Başkanları Toplantısında Konuşan Başkan Tat, sorulan soru üzerine Büyükşehir adaylığını “Zaten Adayım” şeklinde tekrarlarken, Tarsus ve Toroslar ilçe belediye başkanlıkları için de seçim kazanabilecek isim arayışlarının sürdüğünü söyledi. Oda başkanları toplantısında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde yapacakları sorulan Başkan Tat, Tüm ilçelerin ve Tarsus’un il olma hakkı dahil tüm haklarının takipçisi olacağını söyledi. Yeni açılacak işletme sahiplerinden bağış adı altında harç almayacakları, sözünü de verdi.

MHP Tarsus İlçe Başkanı Hakan Özbelli yaptığı açılış konuşmasında oda başkanlarını tanıtarak, bu tür etkinliklere devam edeceklerini söyledi. MHP’nin Tarsus’ta çok güçlü parti olduğunu ve dört dörtlük teşkilat yapısı ile çalışmalarını sürdürdüklerini anlatarak 18 Ocak 2013 tarihinde büyük bir şenlik düzenlediklerini de sözlerine ekledi. Ayrıca, gelen davetlilere de katılımlarından dolayı teşekkür etti. 
 
MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, MHP’deki yapılanmadan bahsederek gelecekteki üç önemli seçimlere hazırlandıklarını bunlardan ilki olan 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere bu tür toplantılar ile hazırlandıklarını anlattı.
 “Mersin bölgesinde kısır siyasi partilerin çekiştiği bir siyasi arenada bir taraf olmak istemiyoruz. Toplam kavga istemiyor, hizmet istiyor.”diyen Başkan Tat, “ Belediye olarak biz yaşadığımız hayatın her bölümüne gerekirse müdahil olacağız, destek olacağız, gerekirse kent ekonomisinin de  öncüsü olacağız. Sosyal hayatta barışık bir hayat için öncü olacağız ve aklınıza gelen her problemin birinci derecede çözümü yerel yönetim olarak yapmayı planlıyoruz.”dedi.

—NEDEN ADAY OLDUNUZ SORUSUNA MAHMUT TAT, HALKIMLA BERABER HALKIMA HİZMET ETMEK İÇİN, CEVABINI VERDİ

Toplantı soru cevap şeklinde devam etti. “Memleketinizin çocuğu Mersin Büyükşehir’i yönetmek istiyor ne diyorsunuz, düşünceleriniz nelerdir?” şeklindeki MHP Mersin il Başkanı Mahmut Tat’ın sorusuna “neden aday oluyorsunuz” yönünde ilk soru geldi. Bu soruya Başkan Tat, Mersin’deki tüm insanların memleketin sahibi olduklarını belirterek, herkesin kendi adına Mersin Büyükşehir için genel bütçe’sin den para geldiğini söyledi. Tat, “ Bu mal ve nakit para sizin paralarınız. İşte siz bu gücü, bu sermayeyi birine teslim etmek istiyorsunuz. Benim malımı al, benim paramı al, beni yönet bana hizmet et diyorsunuz. Seçime giren arkadaşlarımız bu düşünceyle girmesi gerekir. İşte toplum içinde belli  bir yer etmiş, toplumda kendini öncü hisseden, siyasetle uğraşan yaşadığı kentte topluma hizmet etmek isteyen arkadaşların siyasette aktif rol alması gerekir. Ben Mahmut Tat olarak bu hareketin içinde uzun yılardır bulunuyorum. Özellikle siyaset yapma çağına geldikten sonra kendi dünya görüşüm, kendi karakterim, kendi vicdanım ve kendi mesleğim ile ben halkımla 24 saat beraber olmak istiyorum. Halkımın bu gücünü, ben halkımla beraber halkıma  hizmet etmek olarak görüyorum. O yüzden siyasetteki birinci tercihim Yerel yönetimlerde siyaset yapmak.”dedi.
2009 yılında Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı dönemini de bilgi olarak aktaran Başkan Tat, bir çok sıkıntıları yaşadıklarını fakat, ülkeyi sevdiklerini söyledi. “Biz bu ülkeyi seviyoruz, biz bu ülkenin milli manevi değerlerine sahibiz, biz bu ülke için değil sıkıntıları bertaraf edip Anadolu’yu bize bahşeden başta Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere bize bu ülkeyi teslim edenleri asla unutmayacağız, onlara laf söyletmeyeceğiz. Siyasetimiz bu” dedi.

-‘ENAYİMİYİK’ ŞEKLİNDE VERDİKLERİ CEVAPLAR BİZİ ÇOK ÜZDÜ

2009 yılında teşkilat başkanı olarak Hem Tarsus Belediye Başkanı hem de Toroslar belediye Başkanı’na Mersin Büyükşehir belediye başkanlığı için aday olunması teklifini götürdüklerini anlatan Başkan Tat, aldıkları cevapları da davetlilerle paylaştı. Tat, “ Gelen cevaplar beni ve arkadaşlarımızı çok üzdü, kimi enayimiyik dedi, kimi kesinlikle kazanamayız, hazır elimizdekini mi kaybedek, dedi, kimi Mahmut Tat bu işi teklif ederek elimdekini almak için bana tezgah kuruyor dedi. Bir takım böyle sulandırılmış cevaplar aldık üzüldük ve ben aday aday oldum. En yakın çevrem, başkanım etme gitme bak onlar aday olmadığına göre mümkün değil seçim almak, dedi… Biz adımız gibi biliyorduk, genel ve yerel seçimlerde de partimizin sayısının bir artması için mücadele ettik,  yolun sonunda felaket var, belki cehennem var bilmiyorduk.., öyle dibini gördük ne ucunu ne içini gördük. Gönlünüzde inandığınız hiçbir bir dava da hesap yapamazsınız.”dedi.
“Zaten Adayım” diyen Başkan Tat, Mersin Büyükşehir bütçesinin gücünü, Mersin’in gücünü bildiklerini halkla beraber çalışacaklarını, bu gücü halkın her noktasına hizmet olarak sunmak istediklerini ve Mersin’in ekonomisi için işsizlikle mücadele edeceklerini belirterek, “Büyükşehir’e zaten adaydım, adaylığımda devam ediyor” cevabını verdi ve  Mersin Büyükşehir dahil tüm belediyeleri alacaklarını söyledi.
Mersin Büyükşehir’in sorunlarını da tek tek aktaran Başkan Tat, ilçelerin “güdük” olmayacağını her ilçeye hizmet götüreceklerinin altını çizdi.

—MHP’NİN AÇIK ARA BİRİNCİ GELDİĞİ DÖNEMLERDE MAHMUT TAT ADAYDA DEĞİLDİ

Aday adaylığı için partinin desteğini aldınız mı, aday olmazsanız aynı şekilde çalışmanıza devam edecek misin sorusuna da cevap veren Tat, partinin desteğini almayan insan aday olabilir mi? Diyerek partilinin tam desteğini aldığını söyledi. Aday olmadığı durumda ne yapacağını ise “Yıllardır Mahmut Tat ile beraber MHP’ hep açık ara birinci gelmiştir. MHP’nin birinci geldiği dönemlerde Mahmut Tat aday da değildi.” şeklinde cevapladı.

-BU MANTIKLA BU YAKLAŞIMLA  TURİZMİ GELİŞTİRMEK MÜMKÜN DEĞİL

Tarsuslu iş adamı Tufan Kürklü’nün, Kazanlı-Karabucak turizm bölgesi, arıtma tesisleri ve Huzurkent mahallesindeki  sorunları dile getiren sorularına Başkan Tat şöyle cevap verdi. “Huzurkent, bu bölge Tarsus idari sınırında kalacak dedik, MHP olarak… Belediye Başkanı ile irtibata geçtik, AKP’nin Belediye Başkanı Mustafa Bey, neyi düşündü bilemiyorum ama bizimle beraber hareket etmedi ve kalktı, Büyükşehir Belediye Meclisinde Akdeniz’e katılsın diye oy kullanıldı ve sayısal azlığımızdan dolayı da bu bölge Akdeniz’e gitti. Şimdi Huzurkentlilere diyorum siz bu dertten muzdaripseniz bu partilere hala ne diye oy veriyorsunuz, hesap sorun! Sorgulamak lazım arkadaşlar… Diğer sorunuz ise Kazanlı Karabucak arası turizm bölgesi ilan edildi. Tarsus’u heyecanlandıran bir bölge oldu güya… Burası sahil turizme uygun mu, uygun. Hemen yanında dolum tesisleri ruhsatını veriyorsun.Yine kuş uçuşu 6 km olan yerede tüm Mersin’in çöpünü döküyorsun.”dedi.

-HUZURKENTİ TARSUS’A BAĞLAYACAĞIZ

Yapılan arıtmanın yeterli olmadığını da eleştiren Başkan Tat, bu mantıkla bu yaklaşımla bu bölgede, turizmi geliştirmenin mümkün olmadığını ve halkın aldatıldığı kandırıldığı bir yerde suç ortağı olamayız dedi. Başkan Tat, “ Burada ben Ali Veli demiyorum bu memleket bizim, zenginliği bizim. Bu zenginliği çar çur ediyorlar ve almamız gereken hizmeti alamıyoruz. Hangi partiye oy verirseniz verin, ama bu memlekette yaşıyoruz. Dün babalarımızdı bugün biz, yarın evlatlarımız şöyle bir halimizi düşünelim. Özetlersek;  Huzurkent’i koltuğa oturduğumuzda, yasal prosedürleri tamamlayarak Tarsus’a bağlayacağız.”dedi.

—PARTİMİZ İÇİN HER ZAMAN VARIZ

Tarsus’un il olması yönünde Mahmut Tat’ın Büyükşehir Başkanı olması durumunda yardımcı olacak mısınız yönündeki soruya da, Büyükşehir olarak her ilçenin tüm haklarına sahip çıkacakları şeklinde cevap veren Başkan Tat’a bir kez daha, Büyükşehir için Başkan Kocamaz aday çıkarsa destek verecek misiniz sorusu yöneltildi. Başkan Tat bu soruya da Hareketin teşkilatlar nezdinde bir bütün olduğunu ve adaylık konusunda her arkadaşın aday adayı olabileceğini ve yapılan yarış sonunda bir kişinin aday olacağını ve bu aday etrafında tüm partililerimiz halkımızla birlikte partimiz için her zaman varız. Cevap bu!”dedi.

—HİÇ BİR YATIRIMCIDAN BAĞIŞ ADI ALTINDA HARAÇ ALMAYACAĞIZ

Basın mensuplarından gelen bir soru üzerine Mersin’in tüm mahallelerini gezeceğini, mahallerde ki kahvelerde toplantı yapacağını, camilerinde cuma namazı kılacağını söyledi.
Mahmut Tat’ın Büyükşehir Belediye başkanı olduğunda petrol istasyonları ruhsatları ile ilgili sorunları için bir planlaması olup olmadığı yönündeki soruya da Başkan Tat, “bu bahsettiğiniz haraç almaktır, rüşvet almaktır. Haracında rüşvetinde planlaması olmaz, cevabı olur. Diyerek şöyle konuştu. Tat, “Allah kısmet ederse birincisi atacağımız imza, ikincisi alt belediyelerin atacağı imza asla ve katiyen. Sadece petrol istasyonları için değil, hiçbir yatırımcıdan kesinlikle bağış adı altında haraç alınmayacaktır. Allah indinde toplum önünde söz veriyoruz almayacağız, aldırtmayacağız. Yarın tüm Mersin’e ilan edeceğiz, hangi ilçe de olursa olsun, yapacağı yatırım açacağı dükkan, yapacağı tesis ile ilgili şu kadar para verirsen imza atarım vermezsen olmaz deyip gezen meclis üyeleri aracılığıyla ilgili toplanan paraları engelleyeceğiz”dedi.

—HEM TARSUS İÇİN HEM TOROSLAR İÇİN İSİM ARAYIŞIMIZ VAR

Tarsus Belediye Başkanlığı için aday araştırmasının başlayıp başlamadığı yönündeki bir soruya da, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 3 kişinin aday adayı olduğunu belirten Başkan Tat, bu adaylıklardan dolayı boşalacak olan yerler; Hem Tarsus için hem Toroslar belediye başkanlığı için seçim kazanabilecek bir isim üzerinde araştırma yaptıklarını söyledi.

—BAŞKAN TAT, BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Basın toplantısının ardından, Tarsus’ta ki bir dizi ziyaretlerde bulunan MHP Mersin il başkanı Mahmut Tat, Muhtarlar Derneği Tarsus Şubesini, Çağdaş Medya Grup’u, Tempo FM’i, Yeni Doğuş Gazetesi’ni ve Zirve Gazetesi’ni ziyaret etti. Tüm ziyaretlere MHP Tarsus İlçe Başkanı Hakan Özbelli ve ilçe yönetiminin eşlik ettiği Başkan Tat, akşamda halk toplantısına katıldı.

Son Güncelleme: 11.01.2013 13:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bilal 2013-01-11 17:26:19

onlardan çok çivi yedik başkanım fakat kimseye nal olmak niyetim yok allahın izni ile sizinleyim tek tek çekelim o çivileri

Avatar
Özgür Sakarya 2013-01-11 20:02:12

sn.mahmut bey burhanettin başkanı destekleseniz partiniz ve şehrimiz adına daha iyi olmaz mı? henüz geç değil birlikten kuvvet doğar.

Avatar
ali 2013-01-12 17:03:01

yine mahmut beyylee mhp yerindeee sayyyy

Avatar
m.elmas 2013-01-12 19:38:36

mahmut reise yakışır başkanlık büyükşehir mahmut reise,tarsus burhanettin başkana oylar üç hilale oylar mahmut reise

banner241

banner183