23 Temmuz 2013 Salı 10:32
1232 Okunma
Başkan Kocamaz’ın Partililere Verdiği İftar Yemeği Yoğun İlgi Gördü/Foto Haber

Selçuk Han Restaurant’ta düzenlenen yemeğe partililer yoğun ilgi gösterirken, salon ve bahçeye sığmayanlar için otopark kısmına masa kuruldu.

Misafirleri kapı girişinde karşılayan Başkan Kocamaz, insanlarla tek tek tokalaştı. Hoş Seda İlahi Grubu’nun okudukları ilahiler eşliğinde iftarını açan partililer, yemek sonunda hayır duası yaptılar.

Yemeğe ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, mübarek Ramazan ayında herkesin birbirine hayır duası etmesini istedi.

Ramazan ayının bir barış ayı, bir kardeşlik ayı bir dayanışma ayı olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, katılımcıların Ramazan ayını kutladı.

Başkan Kocamaz, “20 yıldır Tarsus, sizlerin destekleriyle, dualarıyla bizlerin ve belediye çalışanlarımızın gayretleriyle, gerçekten çok hızlı bir değişim gösterdi ve Tarsus, Tarsusluların göğsünü gere gere ‘Tarsusluyum’ diyebileceği, gurur duyacağı bir kent haline geldi. Yeni büyükşehir yasasıyla birlikte bugüne kadar bağımsız idare edilen Tarsus büyükşehir belediyesinin alt belediyesi yani büyükşehir ilçe belediyesi konumuna getirildi. Elbette sadece Tarsus’un değil, büyükşehir sınırları içerisine giren bütün ilçe belediyelerinde aynı endişeleri taşıdığını, gelecekle ilgili bazı endişeler taşıdığını hepimiz biliyoruz. Böyle bir ortamda vatandaşlarımızın talebi, sizlerin talebi ve gelecekle ilgili endişeleri, bizi biraz daha geniş düşünmeye, Mersin genelini ele alıp, Tarsus’u da onun içerisinde değerlendirmeye tüm ilçelerle birlikte sıkıntıları göz önüne alarak bu yönetimle ilgili düşüncelerimizi yeniden ortaya koymaya sevk etti. Ve bizde rahmetli Necip Fazıl’ın dizelerinde söylediği gibi “Tohum saç, bitmezse toprak utansın, hedefe varmayan mızrak utansın, hey gidi küheylan sen koşmana bak, çatlarsa doğuran kısrak utansın” dedik ve büyükşehir’e talip olmak üzere yola çıktık.16 Kasım 2012 tarihinden itibaren Mersin’in tamamını dolaşıyoruz. Adeta Mersin’i kazan bizi de kepçe yaptık ve bu kazanı en iyi şekilde değerlendirmek o kazanda en iyi aşı pişirmek, Mersin genelinde tüm ilçelerimize ve halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için yola çıktık. Bu yolda Cenab-ı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Mersin’e aday olduklarını ifade eden Başkan Kocamaz, Mersin’in beklentilerine cevap bulabilmek, taş binanın burçlarına üç hilalli al bayrağı dikme şerefine ulaşmak, bu şerefi yaşamak ve yaşatmak, Tarsus’ta olduğu gibi üç hilalin mührünü Mersin geneline de vurabilmek için aday olduğunu vurguladı.

Başkan Kocamaz, “Mersin’de birliği, Mersin’de dirliği, Mersin’de bütünlüğü sağlayabilmek için, Mersin’i, gelişmişlik konusunda en azından diğer büyük şehirler seviyesine getirebilmek, diğer büyük şehirlerle hizmet yarışına sokabilmek için, Mersin’i tüm ilçeleriyle birlikte topyekün ayağa kaldırmak için, Mersin’lilik ruhunu, Mersin ortak paydasında yeniden diriltmek için, Mersin’liyi tüm ülkede alnı açık, başı dik dolaştırabilmek için, Mersin’i bir barış, bir huzur, bir istikrar kenti yapabilmek için, Mersin’de MHP’yi yeniden birinci parti konumuna getirebilmek için, Mersin’deki tüm ülkücülerin ortak hayali olan 13+1’i tüm ilçelerle birlikte Mersin merkezde hayata geçirme mücadelesine katkı koyabilmek için, Bizi yıllardır birbirimize düşürmeyi, nifaklardan beslenmeyi ve bunu her dönemde fırsata dönüştürmeyi gaye edinenlerin oyunlarını boşa çıkarmak için, Tüm ülkücüleri birleştirmek, bütünleştirmek, kaynaştırmak ve barıştırmak için, Kısaca oyunları bozmak, ülkücüler arasındaki dargınlıkları, kırgınlıkları, ayrılıkları ortadan kaldırmak için aday oldum” ifadesini kullandı.

Konukların Ramazan ayını kutlayan MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, “Mübarek Ramazan ayında Allah oruçlarınızı kabul, dualarınızı makbul eylesin. Cenab-ı Allah sayılarınızı eksiltmesin, en kötü gününüz böyle olsun. Böyle güzel bir iftar sofrası hazırlayıp bizleri sizlerle buluşturduğu için Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Burhanettin Kocamaz’ın Tarsus’ta nasıl başarılı bir çalışma yaptığını tüm Türkiye’nin gördüğünü söyleyen MHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, . Nasıl Tarsus’ta bu farklılıkları iyi yöneterek Burhanettin Kocamaz 20 yıl sizlere hizmet verdiyse inşallah büyükşehir belediyesinde de Tüm Mersin halkına, tüm Mersinlilere, tüm farklılıklarıyla hepsini birlikte kucaklayarak hizmet edeceğine yürekten inandığını söyledi.

Şandır, “Bu güzel iftar akşamında Tarsus’un güzelliğinde sizlerle bizleri bir araya getiren başkanımıza teşekkür ediyorum. Rahmet ve bereket birliğin üzerinedir. Birlik olmazsa Allah rahmetini vermez, bereketimizi arttırmaz. İşte bu toplantıda bu iftarda gösterdi ki, Tarsuslular bir aradadır, birlik içerisindedir belediye başkanımızın ve MHP’nin etrafında bir aradadır. İnşallah bu birlik büyükşehir’e de yansıyacaktır. Belediye başkanımızın temennisini büyükşehir duasını hep birlikte dinledik amin dersek niye olmasın. Mersin Büyükşehir’i MHP yönetmelidir, bunun gerekçesi Tarsus’tur. Tarsus’ta 20 yıldır MHP sayın belediye başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın şahsında Tarsusluya hizmet ediyor. Tarsuslular akıllı insanlardır, kendilerine hizmet etmeyen adamı görürler mi? Demek ki hizmet ediliyor. Biz, kendimizi büyükşehir belediye başkanlığına layık görüyoruz tüm Mersinlilerin hizmetine talibiz. Tüm Mersin’e Tarsus’ta olduğu gibi hizmet etmek istiyoruz. Biz inanıyoruz, Allah niyetimizden, gayretimizden haberdar, İnşallah sizlerde inanırsanız, sizlerde samimiyetle bu gayretin içinde olursanız, inanıyorum ki Tarsus’ta yaşanılan bu güzellik bu birlik tüm Mersin’de de yaşanacaktır” şeklinde konuştu.

Mersin Büyükşehir’i MHP’li kadroların yönetmesi gerektiğini kaydeden Şandır, “Allah’ın rahmeti, birliğin üzerinedir. Ülkemizin ve birliğimizin farklılıklarımızın üzerinden ayrıştırılmaya çalışıldığı, etnik temelde, inanç temelinde alt kimlik, üst kimlik diye en üst seviyede. Sayın Başbakan tarafından ülkemizi 10 yıldır yöneten AKP iktidarı tarafından milletimizin ayrıştırılmaya çalışıldığı şu süreçte, birlik çok önemli. Birliğimizi kaybettiğimiz takdirde artık akıbetimizin meçhulü içerisinde çocuklarımıza bir kaos bırakırız. Bu sebeple Tarsus’ta sağladığımız birliği inşallah büyükşehir’de de sağlayacaksınız, buna yürekten inanıyorum. MHP Türk Milleti’nin birliğinin teminatıdır. Biz bu milletin bedelini kanla ödeyerek kurduğu bu vatanın, bu devletin birliğinin siyasetini yapıyoruz. Bin yıldır bir arada yaşamış, etle tırnak misali kardeş olmuş, bu milletin tüm farklılıklarına, tüm ayrılıklarına rağmen birliğinin siyasetini yapıyoruz. Birliğimizin parçalanmaya çalışıldığı bölgemizde bir ayrı millet, bir ayrı devlet kurulmaya çalışıldığı şu süreçte, Mersin’de MHP’nin şahsında değerli aday adaylarımızın şahsında birliği sağlayacağız. Mersin Türkiye’ye örnek olacak. Tüm farklılıklarımızla ki burada etnik zenginliklerimiz var, mezhep zenginliklerimiz var ama bunlar bizi birbirimizden ayıran değil birbirimize bağlayan bağlar olarak, güç olarak bizim birliğimizin çimentosu olacaklardır. Bunu iyi yönetmek lazım. Nasıl Tarsus’ta bu farklılıkları iyi yöneterek Burhanettin Kocamaz 20 yıl sizlere hizmet verdiyse, inşallah büyükşehir belediyesinde de Tüm Mersin halkına, tüm Mersinlilere, tüm farklılıklarıyla hepsini birlikte kucaklayarak hizmet edecektir. Buna yürekten inanıyorum, Allah’ta gönlümüzden geçenleri biliyor” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından partililer çay içerek birbirleriyle sohbet ettiler.

Son Güncelleme: 23.07.2013 13:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner241

banner183