Herkesin Gönlünde Bir "Arslan" Yatar

Geçtiğimiz hafta bir yazı yazmıştım. Hatırlarsınız, 'bilginin iktidarı'. Geleceğin iktidarının sadece 'bilgi' olacağını, bilginin ışığında geleceğe yönelenlerin sistemin içerisinde önemli yer edinebileceklerini, bunun yanında bilgiyi kabul etmeyenlerin de olacağını ve onların kendilerini er ya da geç çemberin dışında bulacaklarını anlatmıştım. 
Tesadüf müdür, yoksa tevafuk mu bilmem? Daha yazımın üzerinden bir hafta geçmeden çok sevindiğim ve adeta 'düşüncelerimin uygulamada vücut bulması' olarak adlandırabileceğim bir gelişme ile karşılaştım. Bilgisinden zerre kadar şüphe etmediğimiz, kişiliğini ve yaşatmaya çalıştığı değerleri her zaman takdir ettiğimiz, aynı zamanda hedeflerine doğru giderken izlediği yolu hemen herkese örnek gösterdiğimiz Tolga ARSLAN, 2015 Genel Seçimleri için Mersin Milletvekili A. Adaylığını açıkladı.
Kendisini tanıtmaya lüzum görmesem de (Pek az insanın tanımayacağını düşünüyorum) hafızalarınızı tazelemek adına birkaç bilgi vermek isterim. Mersin, Tarsus, Konya ve Ankara başta olmak üzere, Ülkücü camia tarafından tanınan, sevilen ve saygı gören bir isim Tolga ARSLAN. İnandığı davasına yıllarca hizmet etmiş, her kademesinde görev almış, basamakları teker teker tırmanarak ilçe Ocak başkanlığından il Ocak başkanlığına oradan da Ülkü Ocakları Genel Sekreterliğine kadar devam eden uzun bir yolculuğa çıkmış. Bütün bu adımları atarken hep ilerisini düşünmüş ve geleceğin iktidarı ( bilgi ) için çaba harcamış. Böylece başta Ülkü Ocaklı gençler olmak üzere birçok kişinin kendine örnek aldığı bir insan hâline gelmiş. 
Şimdilerde milletvekili olmaya hazırlanıyor...

Açıkça ifade edebilirim ki, geçmişte vekillik yapan ve 2015 seçimleri için isimleri geçen aday adaylarının yanında Tolga ARSLAN Mersin için büyük bir şans. Hem de bir açıdan değil birkaç açıdan büyük şans. Şöyle ki; genç ve dinamik olması, akademik kariyere sahip olması, yetiştiği Teşkilatı'nın bütün basamaklarını arşınlaması ve belki de en önemlisi bir 'Mersin Sevdalısı' olması. Bütün bu meziyetleri tek, tek anlatmaya kalksam, inanın sayfanın tamamını kullanmak zorunda kalırım. Ancak bir tanesi var ki çok önemli. Uzun yıllardır göz ardı edilen 'genç' adaylar konusu. Amacımız 'gençlik' olunca bu konuyu özellikle anlatmak istedim. Mâlumunuz MEDYAD olarak uzun bir süredir eğitim çalışmaların içerisinde yer alıyoruz. Bir yandan mesleki çalışmaları hızlandırırken, diğer yandan akademik çalışmalar yürütüyoruz. Birazda benim akademik hayatın içerisine dahil olmamla başlayan bu çalışmalar doğrultusunda üniversitelerimizi gezerek ’Medya ve Gençlik' adı altında konferanslar düzenliyoruz. Katıldığımız konferanslarda edindiğimiz izlenimler, sizlerin zihninde oluşabilecek neden Tolga ARSLAN bir şanstır (?) sorusunun cevabı niteliğinde. Konferanslar sırasında en çok dikkat çeken konular, üniversiteli dinleyicilerin ülkemizi yöneten insanların genç ve dinamik olmayışlarından duydukları rahatsızlık ve gençlere yönelik politikaların üretilemeyişi oluyor. Yani gündeme uygun politika üretilemediği ile ilgili sorunlar başı çekiyor. Bizim edindiğimiz bu basit gözlem bile Tolga ARSLAN'ı bir adım öne çıkarmak için yeterli bir gerekçe olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü zor şartlar karşısında en doğru politikayı nasıl üretebildiğini iyi biliyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde Tolga ARSLAN'ın da lisans eğitimini tamamladığı Selçuk Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi'nde konferans ve eğitim programları gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalarla gözlemlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bakalım gençlerimiz haklı çıkacaklar mı? 

Bu yazı vesilesiyle ülkemiz ve milletimiz için önemli bir adım atmış olan Tolga ARSLAN'a çıkmış olduğu bu yolda Cenab-ı Allah'tan yar ve yardımcısı olmasını diler, bu adımın diğer genç adaylara örnek olmasını temenni ederim.

Son olarak, yazının başlığını belirlememde etkili olan Süleyman Acar kardeşime de teşekkür ediyor ve kendisinin Tolga ARSLAN için Sosyal Medya'dan paylaştığı yazıyı aynen buraya aktarıyorum.

”Herkesin gönlünde yatar bir arslan, bizim gönlümüzde ise Ocaklı Tolga ARSLAN!"
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner241

banner183